. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 36 - 40 (celkem prispevku: 96)
zapsal Honza dne: 13.12.09 v 18:47 hodin
klikněte pro zvětšeníVÁNOČNÍ KONCERT VEJFUKU V ŘÍČANECH
I tento rok jsme odehráli tradiční vánoční koncert v Říčanské restauraci Oliva. Říčanští opět nezklamali a dostavili se v hojném počtu. Na straně učinkujících vypadl recitační soubor Břežanští Kastráti, který se nachladil, takže se z našeho vystoupení stal téměř 4 hodinový maraton a padlo přes 40 písní, rituálních improvizací a magických náladovek. K dispozici byl i hráč na dudy, který se kvůli nám naučil píseň od AC/DC. My jsme se jí nenaučili vůbec, ale stejně padla. Tombola byla bohatá a zařídil jí víceméně Ondra sám - přivezl totž hromadu hnědých keramických džbánků s různými embosovanými logy jako ČKD nebo Poldi Kladno, která mi přišla, že vypadá přesně jako Alpa Francovka ... proč, to vám neřeknu. Po vylosování měl tedy skoro každý před sebou hnědý keramický džbánek a restaurace tak získala něco z krčmy.
Je třeba ještě dodat, že na závěr večera si policie odvezla manžela naší zpěvačky Katky, který - považte - rozšlápnul stůl a odmítnul zaplatit obsluze požadované 3000,- s tvrzením, že jde o dřevotřísku. Byl to mimořádně milý večer a asistence policie mu rozhodně neubrala ... co by za to jiná kapela dala. Nakonec se ukázalo, že stůl nebyl zničen celý, pouze jakási podomácku dodělaná část, takže všechno dobře dopadlo.
.
zapsal Bill Wyman dne: 07.12.09 v 08:57 hodin
klikněte pro zvětšeníMartin Bobak - londynsky zpravodaj
Vcera jsme se vypravili do St Albans, hral tam Bill Wyman and his Rhythm Kings. Uzasne. Stouny jsem slysel nekolikrat, ale tohle se tomu snad vyrovnalo, ackoli to bylo uplne jiny. Hrali prevazne muziku, ktera Stounum predchazela - jazz, cajun, blues, rock'n'roll, jazz, soul, a byl to zazitek. Jednak to byla prdel, nikdo to nebral smrtelne vazne, chvilema to pripominalo Cimrmana, koneckoncu to taky neni vazna hudba, jednak to jsou vsechno pani muzikanti, hrajou to poslepu, lehce, bez namahy, pro radost. Cerna zpevacka je bajecna, dechova sekce doslova bere dech (jak nemam rad plechy, tak tohle me napravilo). Albert Lee na kytaru neni Keith ani Ron, ale zahraje vsechno. Basa unikatni, inu Wyman. A zvuk - to bys musel slyset, bylo to dost nahlas, ale kazdy brnknuti bylo dokonale slyset. Od stounu hrali jen Honky Tonk Women, jinak nez ta znama verze, ale znamenite. Navic se tam nejak pripletl nejaky americky soulmen ze 60. let, ktery je nahodou v Anglii (jmeno jsem zapomnel), a ten tomu nasadil korunu, kus od Otise Reddinga byl vrchol vecera. Nic moc jsem od toho necekal, nakonec to byl asi zazitek roku.
.
zapsal Honza dne: 13.11.09 v 18:19 hodin
klikněte pro zvětšeníNejsilnejsim zazitkem poslednich nekolika tydnu, byly spekacky na pivu, ktere pripravil Jirka pred zkouskou. Pri jejich konzumaci se dostavila kakofonie pozitivnich pocitu z nichz nejsilnejsi byl ten, ze pekac nesmi zustat nedojeden. V oblasti gastronomie se jiz pravdepodobne nedostavi silnejsi zazitek. Maximalne zazitek stejne silny. A proto jsem se doma vrhl k remosce a vyrobil vlastni cerveno-hnedou napln, nesetril jsem cibuli, pridal i cersnek a nepodcenil dulezite pravidlo, ze spekacky musi plavat viz. foto. Opet ta sama vlna slasti. Do vecera jsem se nemohl pohnout. Vejfuk doporucuje.
.
zapsal Honza dne: 09.09.09 v 18:02 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÝ PLAKAT PRO VEJFUKOVSKÉ KONCERTY
Skupina se konečně dočkala plakátu. Tento byl vyroben v psychedelicko-kalejdoskopickém duchu šedesátých let s lehkými prvky zlatého období moderny, jak mi bylo řečeno člověkem učeným, grafiky znalým. Delší text dneska dohromady nedám.
.
zapsal Honza dne: 03.09.09 v 10:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVčerejší zkouška na koncert v Rubínu byla na návrh Ondry přesunuta k řece, odkud je možno tahat ryby. Dostali jsme se tam jeho novým vozem. Na místě jsme vybalili pruty, dvě kytary a harmoniku a šli jsme si hned koupit piva do nedalekého stánku. Když jsme přinesli piva, bylo již nahozeno a policajt se lehce pohupoval čímž vytvářel zdání snadno dostupné kořisti, ale to se jen návnada mrskala v řece a lákala větší ryby k prvnímu kroku na cestu do ledničky. Zkoušku jsme začali písní "Žížaly, žížaly neváhejte", pak následovalo pár trampských klasik, nějaký ten Hudkokryl, pak se na kapotě vozu objevila lahev whísky, následovaná Olympikem, několika pokusy o Neila Younga, Beatles, další piva, Flamengo, Beatles, blambůrky, Beatles, Dylan, whisky. Na závěr jsme dostáli slibu daného paní ze stánku a prostrčili jsme použité sklenice skrz plůtek tak, aby byly snadno dosažitelné zevnitř zahrádky již zavřeného stánku a špatně dosažitelné z vnějšku. Rybu jsme nechytli, nic nenazkoušeli ale byl to pěkný vílet. Cestou domů hrálo radio Olympic. Petrův Zdar!
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19 /  20

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter