. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 16 - 20 (celkem prispevku: 96)
zapsal Náš kapelník na Mayallovi  dne: 03.03.17 v 12:03 hodin
Včera (2.3.2017) jsem byl na Mayallovi v Arše, zhostil se toho moc dobře a minimalisticky - baskytara, bicí a on hrál střídavě na piano, Hamondy a harmoniku, někdy i současně piáno a harmonika. Kytaru měl prazvláštní takovou malo lubovou skoro španělku.. (Beny něco jako jsi tuhle přitáhnul ke mně)
Harmonikář je teda výbornej, v ostatním zná svoje možnosti a nesnaží se je překračovat, což je taky kumšt. Celkově - ty leta klobouk dolů.

V tý souvislosti jsem narazil na reklamu na jeho poslední desku - zní to teda parádně:

https://www.youtube.com/watch?v=BmN7O-Wl6ow
.
zapsal Martin - náš londýnský zpravodaj  dne: 30.10.16 v 16:45 hodin
BILL WYMAN 80
nazdar chlapci,

opet me potkal mimoradnej zazitek, asi tri hodiny tech nasich tri akordu, byla to krasa. Taky dojemny to bylo, i Wyman byl nameko. Ale hlavne to byla krasa. Ty stary chlapi hrali jen pro zabavu, a tak to ma bejt. A kdyz Knopfler hrabnul do strun s Van Morrisonem... tezko to popsat, nic lepsiho snad nemuze bejt. Listek jsem sehnal vymenou za listek na Gilmoura, byl to vybornej obchod.
.
zapsal Jarda na King Crimson  dne: 15.09.16 v 09:44 hodin
klikněte pro zvětšeníVčera jsem viděl King Crimsom. Neuvěřitelný zážitek. A hlavně nečekaný. Předevčírem mi zavolal kamarád Bill, jestli nechci jít na ELP. Tak jsem mu řekl, že asi ne protože Emerson je už po smrti. Ale zeptal jsem se jestli nemyslí spíš King Crimson. A on, že jo, že si to splet. Byl to dar z nebes, protože lístky na dva koncerty ve Fóru Karlín byly okamžitě vyprodány. Tak jsme šli. Čekal jsem nějakou hodně náročnou muziku, protože co jsem viděl na DVD KC někdy kolem roku 2000, tak to bylo hodně náročné. Kapela ale zahrála všechny zásadní starý fláky jako On the court of the crimson king, Red, Starless, Epitaph, 21st Century Schizoid man, Slavičí jazýčky v aspiku atd , atd ... A hlavně to hráli pěkně věrně. I zpěvák měl hlas podobný jako Greg Lake, takže to byl fakt nářez. Troje bicí , kytary , basa a sxofon. Zvuk výbornej. Lidi byli nadšený.
.
zapsal 30 let Hally Belly dne: 21.02.16 v 10:34 hodin
Tak včera se uskutečnil historicky první koncert Vejfuku bez Jirky Rolla, kterej byl na dědečkobabičkovskym výletě do Paříže. Hráli jsme na oslavě 30 let Hally Belly ve Smíchovské Radegastovně a zvládli jsme to důstojně, hlavně díky Katce, která podala černošskej výkon. Další nezvyklou změnou byly tři nový písničky, který jsme se osmělili zahrát poněvač jsme kvůli našemu kytaristovi (mně) potřebovali něco, kde se nehraje moc rychle nahoru a dolu. Jo a Radegastovna je teda podivuhodnej podnik, to vám povim. Je to chodba, která jde dokola, po obvodu čtverce, kde v jednom rohu je pódium, ve druhym záchod, ve třetim bar a ve čtvrtym seděl majitel svéráznýho baru od nás ze sídliště, zvanej Stavros. Takže rohy se vyloženě vyplatilo navštívit.
.
zapsal Honza dne: 08.05.13 v 09:01 hodin
klikněte pro zvětšeníNa velkém koncertě jsem nebyl od Rolling Stones v Brně. Včera se tento úctyhodný řetěz dní, kdy nejdu na velký koncert narušil návštěvou vystoupení Marka Knopflera s kapelou. Posledně jsem na Knopflerovi byl v roce 2005 a chtěl jsem po pravdě hlavně slyšet Dire Straits. Včera jsem si uvědomil, že Dire Straits nechci slyšet vůbec. Knopfler za dobu sólového vystupování nastřádal takovou spoustu neuvěřitelnejch pecek, že připomínat si minulost je skoro zbytečný. On totiž v kvalitě moc nepolevil, tak co. Vystoupení bylo zcela bez efektů, i osvětlení bylo takový nějaký normální. Kapela improvizovala a já jsem si připadal spíš jako v klubu než na stadionu. Knopfler střídal kytary a na všechny hrál tak šíleně dobře, že už nevim jak bych to líp popsal. Ujelo mu to jen 2x za celej koncert. Na slide používal Danelectro DC 59, remake. I ten jeho doprovodnej kytarista hrál skvěle, dokonce dostal blok asi 20ti sekund na sólování a nepromarnil je ani zbla. Od roku 2005 se rozhodně zlepšil. Nechtěl jsem aby to skončilo, i když se mi chtělo šíleně čůrat a to je legální důvod k tomu chtít aby něco skončilo. Byl to nádhernej koncert, příště jdeme zase. Vrcholem cesty domů pak nebyla ušpiněná sedadla v taxuvce, ale situace v metru, kdy se ozvalo "Tato souprava má prodloužený pobyt ve stanici". Nebyla to improvizace pána v kukani, ale nahrávka z pásku. Přátelé, my tedy rozhodně přejeme panu vlakovi a paní vlakové příjemný pobyt ve stanici. Howgh.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19 /  20

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter