. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 81 - 85 (celkem prispevku: 96)
zapsal Honza dne: 03.02.07 v 14:56 hodin
klikněte pro zvětšeníTak jsme včera oslavili Jirkovu padesátku v hospodě Admira v Kobylisích      . Měli jsme dva bubeníky, dva basákay a tři kytary a tak není divu, že nám to pani vedoucí nakonec zatrhla  . Pořádek musí bejt. Hostovalo torzo Bluesberry a měl ještě přijít imitátor Karla Gotta, ale ten nepřišel, takže k imitaci samo sebou nedošlo. Škoda, ten mohl mít na pani jistej pozitivní vliv. Jirko dík za piva a občerstvení!
.
zapsal Honza dne: 12.12.06 v 01:13 hodin
Na zkoušce jsme se dohadovali, kde se vlastně vzala písnička Whole Lotta Love, poněvač se traduje, že neni tak docela z pera autorské dvojice Page/Plant. Na internetu jsem našel tohle:
Jako "You Need Love" jí napsal známý hitotvůrce Willie Dixon a vyšla prvně v roce 1962 na singlu Muddyho Waterse (Dixon na basu). Pak jí předělali Small Faces ("You Need Loving") a to už měla rysy veledíla jak ho známe z Led Zeppelin II (1969 nemýlím-li se). Málokdo zná též super-raritní nahrávku téhož od Fleetwood Mac (vyšla na jediné pirátské desce, kterou ehm mám). Tak takhle to je s Whole Lotta Love. "Tu-dá-du-dá dum-tududum-tududum-tududum ...."
.
zapsal Vejfuk dne: 10.12.06 v 20:59 hodin
  V sekci CD/mp3 jsou k dispozici empétrojky z čerstvé reedice našeho samojediného CD "Choo Choo Mama At Fernando". Sklatby 4-11 jsou neupravované verze přímo z DATky (díky Čendo), která ovšem nadobro pohřbila sklatby 1-3. Takže první 3 sklatby byly ponechány tak jak je někdo může znát z původní verze CD (zavržené kvůli příliš odvážnému ač jistě dobře míněnému masteringu).
.
zapsal Honza dne: 07.12.06 v 14:55 hodin
klikněte pro zvětšeníRolling Stones - Praha, Letná, 27.7.2003

Na Letné vyrostl stadion a tak nějak kolem 8:00 začal hrát Olympic (po nějaké severské předkapele). Všichni stylově v černém, druzí na tahu. Tou myšlenkou jsem se chvíli bavil - šoumeni večera teprve přijdou, ledva se zahalí do květů a blankytného saténu. Pak ale zvukař, kterej na Jandovcích už tak dost setřil proudem, prostě uprostřed písničky vypnul zvuk úplně. Znechutilo mě to. Nemám Jandu nijak rád, ale tohle bylo vážně blbý, bylo mi ho líto. Na co si tam kurník šopa ty předkapely vůbec zvou? To jako smyslem předkapely je rozehřát lidi tichým rockem než se ozve rána do kytary až se zem zatřese a z beden velikosti paneláku vylítne něco jako Brown Sugar? Po setmění vystoupil na pódium Václav Havel a uvedl Stouny krátkou řečí. Pak se ozvala rána do kytary až se zatřásla zem a z beden vylít Brown Sugar. Hned druhá rána padla těsně vedle, takových 9 z 10ti bych jí dal   , ale to je holt pořádnej rock'n'oll. Srdcem. Nasazení maximální, Jagger a Richards se nezastavili. Sympathy For The Devil Richards nekompromisně prosóloval stylem start-cíl. Možná to mohlo bejt i o něco víc nahlas. Jestě 2 dny poté mi ty písničky hučely v hlavě a promítal se mi k tomu film. Pociťoval jsem tak jistou formu zamilovanosti. Seznam písniček je tady: www.hoho.cz/roio/infofile/nonfloyd/Rolling%20Stones%20-%20Praha%20-%202003-07-27.txt
foto Zbyněk
.
zapsal Zlatko Hejma dne: 07.12.06 v 00:50 hodin
klikněte pro zvětšeníRolling Stones - Mnichov, 16.7.2006

Tak jsem mohl konečně vidět koncert ROLLING STONES dvakrát za sebou. Investoval jsem nemalé peníze do lístků na Brněnský a Mnichovský koncert. Když už byl ten Brněnský na dosah ruky, Keith Richards kdesi na ostrově Fidji spadl neštastně z palmy, a to přímo na hlavičku. V tisku se psalo, že rockerův život je v ohrožení a vůbec se neví, jestli bude nadále pokračovat v kariéře.Sraženinu mu z mozku úspěšně odkudsi vysáli a
Richards doma nabíral síly k dalším koncertům. Bohužel,ten Brněnský, se spoustou jiných evropských zastávek,byl zrušen. Horečně jsme na internetu sledovali, jestli nám nezruší ten Mnichovský výstup,ale povedlo se a já mohl s kamarádem Borisem vyrazit nočním autobusem do Bavorské metropole.
Bazplatné ubytování bylo u tety Borise, tak že jedna starost odpadla a za ušetřené eura jsem si mohl pět dní užívat. Den před koncertem jsme sháněli nějaké 'Infozentrum', kde by nám dali přehled o programech Mnichovských klubů. Ptali jsme se policistů a ti,když uviděli Borisovo triko s jazykem Stones, nám řekli, že jestli chceme vidět kapelu, tak bydlí v hotelu Bayerish Hofa. Okamžitě, chtiví autogramů, jsme vyrazili k hotelu. Tam už čekalo pár fanoušků s elpíčky Stones v podpaží. Čekali jsme asi 45 min. Za tu dobu jsem potkal Stewarta Copelanda(exbubeníka The Police) režiséra Jonathana Démme(Mlčení Jehňátek, Philadelphia) a exhibovat před hotel vyrazil Bernard Fowler. Rozdal pár autogramů a vrátil se. Druhý den v Abendzeitung napsali,že fanoušek,který se dočkal Jaggera,dostal nakládačku od bodyguarda. O to jsem také přišel.
V den koncertu jsme německy,spořádaně došli na olympijský stadion. Návštěvnost dosti slušná. U stánků jsem si zakoupil pár triček, official book Stones, vše za cca 70.-euro a zařadil se na slušné místo,několik desítek metrů od podia. Po 19.hod.začala hrát sympatická angl.kapela. Docela známá,ale za boha si nemůžu vzpomenout na název. Před 20.hod. to zabalili.Stále bylo světlo, tak jsme si říkali, ty vole, ještě budem čekat hodinu. Jaké bylo překvapení,když v půl deváté začli intro a show se rozjela!
Jako vždy, při prvních riffech Jumping Jack Flash mě začlo mrazit na zádech a důchodci to rozjeli. Člověk čeká, že Jagger bude plný energie, ale stejně je stále překvapen jeho nasazením od začátku až do konce,což v 63 letech je obdivuhodné. Na Richardsovi nebyly znát žádné známky úrazu, kouřil a zpíval s nasazením,přestože spousta fanoušků na něj mávala gumovými palmami. Později se Richards vyjádřil, že to vlastně nebyla ani palma,ale takový malý stromeček, spíš keříček. Jen jestli to nebyla barová židle v baru "U PALMY", že Keithe?
Byl to super koncert, řekl bych, že i bez větších chyb, narozdíl od minulého koncertu v Praze.
Tady je seznam skladeb: http://www.iorr.org/tour05/munich.htm
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19 /  20

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter