. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 56 - 60 (celkem prispevku: 96)
zapsal Honza dne: 02.05.08 v 21:23 hodin
Oslava 1. Máje proběhla důstojně v hospodě Nad Viktorkou, na zahrádce co lehce připomíná tramvaj (zvlášť má-li člověk upito), dá se koukat z okýnka na skupinu na pódiu a tramvaják točí pivo. Zahráli jsme v celkové síle 7 umělců, to jest s podporou Zdeňka Lébla na perkuse a jistou slečnou na saxofon laděný v es. Zazněly písně o lásce, o lidech, o každém a o všem. Hally Belly zpívali sprostě. Počasí zpočátku kolísalo, ale nakonec vykouklo slunce a ač nemá obličej bylo jasný kam se kouká. Foťák nebyl, až budu mít trochu času nakreslim jednoduchý ilustrační obrázek.

Jarda: ta sličná slečna saxofonistka se jmenovala Monika a složili jsme pro ni následující báseň:

A přišla chvíle, kdy hrálo ságo do ticha
a zpívalo jak trouba z Jericha
Vyletěly tóny jak divoký ptáci
až srdce na takt zastavilo práci
A ty tóny, když doletěly k uším
tak trochu ulevily duši
Tóny jak okvětní plátky
odletěly ...... a nevrátí se zpátky

Honza: "jsme složili ..." - tuto báseň složil spontálně Jarda v autě na cestě domů, plnej dojmů nebo jak bych to řekl. Kde Mácha kličkuje přes A-BB-A, tam Jarda tepe v AA-BB. A protože jsem právě přišel z hospody, dám též průchod veršům:

Byl první máj ...
Monika Monika Monika
kabát měla zelený
triko s pruhy
saxofon zlatý, v es laděný
a my hráli v pentatkonikách
... kde borový byl háj
.
zapsal Honza dne: 27.04.08 v 11:04 hodin
Včera jsme vystoupili v hospodě Oliva v Jardových Říčanech tradičně opět s revivalovým recitačním souborem Břežanští Kastráti. Kastráti představili polozapomenuté klasiky z let 50tých jako např. báseň o "hebké kůži soustružnice, na kterou autor mlsně zírá, ona tahá za páčku ale nesmí se u toho rušit, protože ta součástka na které pracuje stojí spoustu peněz" nebo o tom jak "jde vojsko kolem dětského hřiště, zastaví se na moment aby se spontálně připojilo ke hře a pak zase dupy dupy zpátky na darógu ... a je tam mír". V originále se to navrch rýmuje. Bezvadný. My jsme předvedli jak se umíme hladce překlenout přes výpadek proudu - ten totiž nemůže vykolejit skupinu zvyklou nevidět/neslyšet ani náhodou. Zazněly hity publikem žádané stejně jako zřídka hrané vlastní věci, na které jsme normálně spíš skoupí.
.
zapsal Honza dne: 23.03.08 v 09:14 hodin
moje nová stránka o výrobě vintage kytarových efektů: http://www.hoho.cz/efekty


.
zapsal Honza dne: 10.02.08 v 08:47 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk Nad Viktorkou
V pátek jsem si zahráli v podzemní části známé žižkovské hospody Nad Viktorkou. Tady hráváme občas na prvního máje, to se ovšem tradičně odehrává v povrchové části zadního traktu celého komplexu. Orchestr se sešel v plné síle - 3 kytary, basa, bubny a zpěvačka Katka Vondráčková a kromě toho nečekaně přišli i nějaký lidi, takže sál působil celkem zaplněně. Zvuk se opět povedl, vyloženej bordel jsme dělali až ke konci.
Přítomen byl i fotograf Zdeněk Zapletal ( http://www.bucky.estranky.cz/ ), kterému znovu děkujeme.

Tak to jsme my (od levého ramene: Beny, Jirka, já, Jarda, Katka a Ondra).
.
zapsal Jarda dne: 05.02.08 v 12:36 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk a Die Simulantenbande, Pardubice 2.2.2008

Tak jsme si zahrali v Ponorce. A jeste ke vsemu se Simulantama. Ponorka je pekny klub ve stare sokolovne v Pardubicich. Pozvali nas tam nasi spriznenci Die Simulantenbande. Koncert se vydaril. Nejdriv zahrali doktori a simulanti, pak Vejfuk a nakonec vsichni dohromady. A hrali jsme s vervou tak, az bubenik spadl z podia. Vypili jsme hodne piva a na kute jsme sli v hotelu Arnost az nekdy kolem pate.

pozn. Honza: Já když jsem se drápal na pódium tak už jsem měl v sobě X+2 piv (kde X je pocet piv po kterjech se lehce motam) a kořalku "ze zahrádky" co jí dal kolovat kytarista ze SB. Navzdory všem pravidlum chování pořádnejch rockovejch skupin na hotelovejch pokojích nebyla lednice ani televize vyhozená oknem. Čekaly marně ...
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19 /  20

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter