. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 41 - 45 (celkem prispevku: 95)
zapsal Honza dne: 16.07.09 v 21:19 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÉ CD VEJFUKU: MÁJ 2009
V květnu letošního roku jsme ve studiu Minor u Jardy Lejčka natočili cédéčko. O tom jsem tu už psal, ale teď se zdá, že je připraveno k "vydání", neboli obal od Zdeňka Zapletala je hotov a vytištěn a můžeme začít podomácku pálit. Zvuková ukázka se snad v dohledné době objeví v sekci CD/mp3 těchto stránek. Písničky jsou povětšinou naše verze Fleetwood Macovských klasik, nicméně 3 kusy jsou původní Vejfukovské sklatby - zemitý rokerol "Pusť mě domů bejby", studiová improvizace "Johny E Good", evokující telefonát z budky "tady o kousek níž u silnice" a podomácku sešitá kovbojská instrumentálka "Giddy Up", s psychedelickým intrem ve stylu "co leželo na stole, to si zahrálo". Takové je tedy naše nové CD.
.
zapsal Honza dne: 03.05.09 v 10:59 hodin
klikněte pro zvětšeníVEJFUK A HALLY BELLY NA PRVNÍHO MÁJE NAD VIKTORKOU
Opět jsme na sebe vzali tradiční břímě - kdo neodjel na chatu sekat trávník nebo větrat peřiny mohl přijít na zahrádku žižkovsské hospody Nad Viktorkou, kde Hally Belly s Vejfukem v zádech malovali tlustou čáru za zimou, otevírali dveře jaru a vzdávali hold dni samotnému, dni všech zamilovaných. Hned na začátku musím zmínit, že se na dveřích dámských záchodků objevil nápis "Vejfuk" a to už přátelé něco znamená. Obě vystoupení se podařila a na závěr vznikla jakási fůze žánrů, kdy s námi Svědek zazpíval Fleewood Macovské klasiky v českém kabátku "Máj" a "Na kozách měla nápis Puma" a my jsme doprovodili jeho verzi Dylanovského evergreenu o tom, jak se probudil děsnou žízní a co z toho všechno bylo. Tady s námi zazpívaly i pečlivě vybrané dámy z publika a je nutno říct, že zpívaly lépe než se čekalo. Diva z Hally Belly opět zahrála na saxofon v Rattle Snake Shake, za což jí děkujeme. Okolo půl osmé se začaly ozývat první telefonáty ohledně hluku a tak jsme to - v rozporu s duchem rebelie, beatnictví a řekněme egomanií všeho druhu - pěkně sbalili. Na závěr připojuji kousek poesie, který vázanou formou vystihuje ten vlahý jarní večer:

Byl pozdní večer
na kozách měla nápis Puma
první Máj
koukal jsem na ně jako bluma
večerní máj
na prdeli zas Adidas
byl lásky čas.


byl lásky čas ...
.
zapsal Honza dne: 12.04.09 v 10:47 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÉ CD VEJFUKU V DOHLEDNU
Dobrá zpráva pro přátele Vejfuku - skupina se uzavřela ve studiu na dlouhých patnáct hodin aby natočila své třetí album. Pozorný fanoušek se jistě ptá kam se podělo album druhé .. na to je jednoduchá odpověď, to se ztratilo. Respektive někdo z nás ho má doma, ale nikdo ho nemůže najít. Přátelé to nevadí, nové album bylo smícháno tuto sobotu a nemá cenu se ohlížet zpět neboli "here today, gone tomorrow", jak by řekl klasik. Na albu najdete jak bluesové standardy z našeho repertoáru, tak písně nové a ba co více - některé jsou z našeho střídmého tvůrčího pera. Děkujeme tímto majiteli Studia Minor Jardovi Lejčkovi za trpělivou a odbornou práci při nahrávání a míchání. Tuto mu pravda ztěžoval fakt, že jsme si přišli do studia spíš zahrát než natáčet materiál, takže tejků nebylo zrovna nazbyt. Všechny písničky se natáčely najednou, aby hudba neztradila tah, ve studiu byl tedy binec jako ve zkušebně - v prostředí nám dobře známém. Nakonec jsme to všechno prohnali kotoučovým magnetofonem Studer, známým ze studií Abbey Road, který byl v Minoru k dispozici, takže je nahrávka DAD.
.
zapsal Honza dne: 19.02.09 v 10:30 hodin
klikněte pro zvětšeníDEEP PURPLE V LIBERCI
Včera jsme se s Ondrou zůčastnili zahajení Mistrovství světa v lyžovaní, koulování a plácání sněhuláka v Liberci. Né jako že bysme tam šli koukat na ohňostroj ale hráli tam po Karlu Gottovi taky Deep Purple a Ondruv kámoš Bíťák vyhrál 4 lístky. Konalo se to celý v hale Tip Sport a bylo tam celkem plno. Nejdřív byla zmíněná audio-video šou, silueta Ještědu je skutečně vděčný logo a prostupovala všim, i čepicema typu Neználek ve slunečnim městě. Jediná věc co celý snižovala a to sice pach síry z prskavek. připadalo mi to jako kdyby se tam najednou všichni lidi zabydleli víc než je zdrávo a začali prdět o sto šest. Pak následovaly proslovy politiků (Topolámek, řekl zahraničním sportovcům "Good Evening" jelikož jest světoběžnáíkem a zahraničními misemi kovaným polyglotem) a starosty Liberce, kterej na nic nečekal a už měl na krku zlatou medajli. Pak zazpíval Gott hymnu (já myslim, že by měl Karel vydat desku "Hymny", to by mu moc slušelo). No a pak přišli Deep Purple. Gillan vypadal bezvadně, jako klučina, všichni měli výbornou náladu a hráli převážně jenom vděčný pecky s Machine Headu a In Rocku, neboli desek, který od nich znám. Novej klávesista byl naší skupinkou ohodnocenej jako lepší než ten před nim. Zako ten kytarista ... ach můj bože, božíčku. No prostě někdo, kdo se na pódium nehodí ani namakanou heavymetalovou vizáží se všema těma svalama jak se to dneska nosí, ani nudnou heavymetalovou hrou s takovym tim kvičenim na konci každý fráze, jak to metalisti dělaj. Někdy u toho i tahal za páku, takže to znělo jak když řechtá kůň. Sóla strašný, kdokoli z Arakainu by to zahrál stejně debilně. Ano byl to Američan - v závěrečnym meddly tam cpal něco od ZZ Top.
Přátelé, to bylo k posrání. Jinak jsem ale rád, že jsem Deep Purple konečně viděl. Ty ostatní 4, to byli Deep Purple jak jsem je chtěl vidět.
.
zapsal Honza dne: 17.02.09 v 21:04 hodin
klikněte pro zvětšeníV sobotu jsem zaskakoval s jistou pankovou skupinou v Jablonci a musim vyzdvihnout přístup místního zvukaře. Když jsem po cestě zjistil, že bude zvukař přítomen, dostal jsem se do velice bojovný nálady a hned jsem si začal sumírovat způsob jak mu rázně sdělit aby zvučil jen zpěv, a nic jinýho, ale zas abych nedostal hned přes držku. Když jsme tam přijeli tak jsem to na něj vyklopil a on na to "no jasný, dyť je to malej klub, co bys tady chtěl zvučit". Tak to byl zvukař jako z pohádky a přitom tam měl nebezpečně vyhlížejícího, v černý barvě provedenýho haraburdí s různejma táhlama habaděj. Publikum se skládalo bohužel převážně s introvertních skateboardistů, který se tradičně nijak neprojevujou, což je v pořádku pokud teda nejsou v roli publika, že jo. Museli jsme čekat do jedenácti až vedle v místnosti skončej skateboardový závody, panč oni měli jen nějakej slabej aparát na kterým si hráli do rytmu flipů flopů. Vzhledem k pivu zdarma to ovšem úroveň vystoupení lehce podrazilo, ale to k punku patří. Odehráli jsme 16 punkovejch písní za necelejch 40 minut a vyrazili čestvě napadaným půl metrem sněhu k hotelu Neptun. Pani v recepci, která bydlela vedle klubu mi druhej den vynadala jakej sme prej dělali bordel. Tak aspoň něco.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter