. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 36 - 40 (celkem prispevku: 95)
zapsal Bill Wyman dne: 07.12.09 v 08:57 hodin
klikněte pro zvětšeníMartin Bobak - londynsky zpravodaj
Vcera jsme se vypravili do St Albans, hral tam Bill Wyman and his Rhythm Kings. Uzasne. Stouny jsem slysel nekolikrat, ale tohle se tomu snad vyrovnalo, ackoli to bylo uplne jiny. Hrali prevazne muziku, ktera Stounum predchazela - jazz, cajun, blues, rock'n'roll, jazz, soul, a byl to zazitek. Jednak to byla prdel, nikdo to nebral smrtelne vazne, chvilema to pripominalo Cimrmana, koneckoncu to taky neni vazna hudba, jednak to jsou vsechno pani muzikanti, hrajou to poslepu, lehce, bez namahy, pro radost. Cerna zpevacka je bajecna, dechova sekce doslova bere dech (jak nemam rad plechy, tak tohle me napravilo). Albert Lee na kytaru neni Keith ani Ron, ale zahraje vsechno. Basa unikatni, inu Wyman. A zvuk - to bys musel slyset, bylo to dost nahlas, ale kazdy brnknuti bylo dokonale slyset. Od stounu hrali jen Honky Tonk Women, jinak nez ta znama verze, ale znamenite. Navic se tam nejak pripletl nejaky americky soulmen ze 60. let, ktery je nahodou v Anglii (jmeno jsem zapomnel), a ten tomu nasadil korunu, kus od Otise Reddinga byl vrchol vecera. Nic moc jsem od toho necekal, nakonec to byl asi zazitek roku.
.
zapsal Honza dne: 13.11.09 v 18:19 hodin
klikněte pro zvětšeníNejsilnejsim zazitkem poslednich nekolika tydnu, byly spekacky na pivu, ktere pripravil Jirka pred zkouskou. Pri jejich konzumaci se dostavila kakofonie pozitivnich pocitu z nichz nejsilnejsi byl ten, ze pekac nesmi zustat nedojeden. V oblasti gastronomie se jiz pravdepodobne nedostavi silnejsi zazitek. Maximalne zazitek stejne silny. A proto jsem se doma vrhl k remosce a vyrobil vlastni cerveno-hnedou napln, nesetril jsem cibuli, pridal i cersnek a nepodcenil dulezite pravidlo, ze spekacky musi plavat viz. foto. Opet ta sama vlna slasti. Do vecera jsem se nemohl pohnout. Vejfuk doporucuje.
.
zapsal Honza dne: 09.09.09 v 18:02 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÝ PLAKAT PRO VEJFUKOVSKÉ KONCERTY
Skupina se konečně dočkala plakátu. Tento byl vyroben v psychedelicko-kalejdoskopickém duchu šedesátých let s lehkými prvky zlatého období moderny, jak mi bylo řečeno člověkem učeným, grafiky znalým. Delší text dneska dohromady nedám.
.
zapsal Honza dne: 03.09.09 v 10:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVčerejší zkouška na koncert v Rubínu byla na návrh Ondry přesunuta k řece, odkud je možno tahat ryby. Dostali jsme se tam jeho novým vozem. Na místě jsme vybalili pruty, dvě kytary a harmoniku a šli jsme si hned koupit piva do nedalekého stánku. Když jsme přinesli piva, bylo již nahozeno a policajt se lehce pohupoval čímž vytvářel zdání snadno dostupné kořisti, ale to se jen návnada mrskala v řece a lákala větší ryby k prvnímu kroku na cestu do ledničky. Zkoušku jsme začali písní "Žížaly, žížaly neváhejte", pak následovalo pár trampských klasik, nějaký ten Hudkokryl, pak se na kapotě vozu objevila lahev whísky, následovaná Olympikem, několika pokusy o Neila Younga, Beatles, další piva, Flamengo, Beatles, blambůrky, Beatles, Dylan, whisky. Na závěr jsme dostáli slibu daného paní ze stánku a prostrčili jsme použité sklenice skrz plůtek tak, aby byly snadno dosažitelné zevnitř zahrádky již zavřeného stánku a špatně dosažitelné z vnějšku. Rybu jsme nechytli, nic nenazkoušeli ale byl to pěkný vílet. Cestou domů hrálo radio Olympic. Petrův Zdar!
.
zapsal Honza dne: 16.07.09 v 21:43 hodin
klikněte pro zvětšeníKŘEST NAŠEHO NOVÉHO CD VE VAGÓNU SPOLU S HALLY BELLY
Opět jsme se sešli s Hally Belly - tentokrát ve Vagónu, kde obě skupiny křtili svá CD. Vagón se mile zaplnil a začali jsme my. Padly všechny písničky z nahrávky (na dvou hostovala Katka Vondráčková) + jedna nová Vejfukovka spontálně sešněrovaná v pondělí na zkoušce a nahraná na telefon Ondry Šisla - náš kapelní rekordér a memorizer. Někde uprostřed bloku Vejfuk jsme udělali místo pro rituál křestu nahrávky, jehož provedením byl pověřen Svědek. Polil ho pivem a nechtěl nic říct na mikrofon. Hezké to bylo. Prodalo se všech 25 kusů ultralimitované edice CDček, které Jára vypálil, potiskl a oblékl do obalů. Hally Belly to vzali po nás v podobném duchu. Jejich CD bylo narozdíl od našeho samizdatu vyrobeno profesionálně, nicméně .... hoši, hoši .... oni si, představte si to, zapoměli nechat uprostřed bookletu bílou plochu na podpisy. Křestu se ujal Major Čuňas. Závěrem musim pochválit zvukaře, kterýho jsem ve Vagonu ještě neviděl, ale je mnohem lepší než ten bubák co tam dělá normálně. Zato u baru mně nepotěšili, když mi úplně dehydrovanýmu odmítli dát sklenici vody, s tim, že přece maji neperlivou Bonakvu.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter