. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 36 - 40 (celkem prispevku: 93)
zapsal Honza dne: 09.09.09 v 18:02 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÝ PLAKAT PRO VEJFUKOVSKÉ KONCERTY
Skupina se konečně dočkala plakátu. Tento byl vyroben v psychedelicko-kalejdoskopickém duchu šedesátých let s lehkými prvky zlatého období moderny, jak mi bylo řečeno člověkem učeným, grafiky znalým. Delší text dneska dohromady nedám.
.
zapsal Honza dne: 03.09.09 v 10:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVčerejší zkouška na koncert v Rubínu byla na návrh Ondry přesunuta k řece, odkud je možno tahat ryby. Dostali jsme se tam jeho novým vozem. Na místě jsme vybalili pruty, dvě kytary a harmoniku a šli jsme si hned koupit piva do nedalekého stánku. Když jsme přinesli piva, bylo již nahozeno a policajt se lehce pohupoval čímž vytvářel zdání snadno dostupné kořisti, ale to se jen návnada mrskala v řece a lákala větší ryby k prvnímu kroku na cestu do ledničky. Zkoušku jsme začali písní "Žížaly, žížaly neváhejte", pak následovalo pár trampských klasik, nějaký ten Hudkokryl, pak se na kapotě vozu objevila lahev whísky, následovaná Olympikem, několika pokusy o Neila Younga, Beatles, další piva, Flamengo, Beatles, blambůrky, Beatles, Dylan, whisky. Na závěr jsme dostáli slibu daného paní ze stánku a prostrčili jsme použité sklenice skrz plůtek tak, aby byly snadno dosažitelné zevnitř zahrádky již zavřeného stánku a špatně dosažitelné z vnějšku. Rybu jsme nechytli, nic nenazkoušeli ale byl to pěkný vílet. Cestou domů hrálo radio Olympic. Petrův Zdar!
.
zapsal Honza dne: 16.07.09 v 21:43 hodin
klikněte pro zvětšeníKŘEST NAŠEHO NOVÉHO CD VE VAGÓNU SPOLU S HALLY BELLY
Opět jsme se sešli s Hally Belly - tentokrát ve Vagónu, kde obě skupiny křtili svá CD. Vagón se mile zaplnil a začali jsme my. Padly všechny písničky z nahrávky (na dvou hostovala Katka Vondráčková) + jedna nová Vejfukovka spontálně sešněrovaná v pondělí na zkoušce a nahraná na telefon Ondry Šisla - náš kapelní rekordér a memorizer. Někde uprostřed bloku Vejfuk jsme udělali místo pro rituál křestu nahrávky, jehož provedením byl pověřen Svědek. Polil ho pivem a nechtěl nic říct na mikrofon. Hezké to bylo. Prodalo se všech 25 kusů ultralimitované edice CDček, které Jára vypálil, potiskl a oblékl do obalů. Hally Belly to vzali po nás v podobném duchu. Jejich CD bylo narozdíl od našeho samizdatu vyrobeno profesionálně, nicméně .... hoši, hoši .... oni si, představte si to, zapoměli nechat uprostřed bookletu bílou plochu na podpisy. Křestu se ujal Major Čuňas. Závěrem musim pochválit zvukaře, kterýho jsem ve Vagonu ještě neviděl, ale je mnohem lepší než ten bubák co tam dělá normálně. Zato u baru mně nepotěšili, když mi úplně dehydrovanýmu odmítli dát sklenici vody, s tim, že přece maji neperlivou Bonakvu.
.
zapsal Honza dne: 16.07.09 v 21:19 hodin
klikněte pro zvětšeníNOVÉ CD VEJFUKU: MÁJ 2009
V květnu letošního roku jsme ve studiu Minor u Jardy Lejčka natočili cédéčko. O tom jsem tu už psal, ale teď se zdá, že je připraveno k "vydání", neboli obal od Zdeňka Zapletala je hotov a vytištěn a můžeme začít podomácku pálit. Zvuková ukázka se snad v dohledné době objeví v sekci CD/mp3 těchto stránek. Písničky jsou povětšinou naše verze Fleetwood Macovských klasik, nicméně 3 kusy jsou původní Vejfukovské sklatby - zemitý rokerol "Pusť mě domů bejby", studiová improvizace "Johny E Good", evokující telefonát z budky "tady o kousek níž u silnice" a podomácku sešitá kovbojská instrumentálka "Giddy Up", s psychedelickým intrem ve stylu "co leželo na stole, to si zahrálo". Takové je tedy naše nové CD.
.
zapsal Honza dne: 03.05.09 v 10:59 hodin
klikněte pro zvětšeníVEJFUK A HALLY BELLY NA PRVNÍHO MÁJE NAD VIKTORKOU
Opět jsme na sebe vzali tradiční břímě - kdo neodjel na chatu sekat trávník nebo větrat peřiny mohl přijít na zahrádku žižkovsské hospody Nad Viktorkou, kde Hally Belly s Vejfukem v zádech malovali tlustou čáru za zimou, otevírali dveře jaru a vzdávali hold dni samotnému, dni všech zamilovaných. Hned na začátku musím zmínit, že se na dveřích dámských záchodků objevil nápis "Vejfuk" a to už přátelé něco znamená. Obě vystoupení se podařila a na závěr vznikla jakási fůze žánrů, kdy s námi Svědek zazpíval Fleewood Macovské klasiky v českém kabátku "Máj" a "Na kozách měla nápis Puma" a my jsme doprovodili jeho verzi Dylanovského evergreenu o tom, jak se probudil děsnou žízní a co z toho všechno bylo. Tady s námi zazpívaly i pečlivě vybrané dámy z publika a je nutno říct, že zpívaly lépe než se čekalo. Diva z Hally Belly opět zahrála na saxofon v Rattle Snake Shake, za což jí děkujeme. Okolo půl osmé se začaly ozývat první telefonáty ohledně hluku a tak jsme to - v rozporu s duchem rebelie, beatnictví a řekněme egomanií všeho druhu - pěkně sbalili. Na závěr připojuji kousek poesie, který vázanou formou vystihuje ten vlahý jarní večer:

Byl pozdní večer
na kozách měla nápis Puma
první Máj
koukal jsem na ně jako bluma
večerní máj
na prdeli zas Adidas
byl lásky čas.


byl lásky čas ...
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter