. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 31 - 35 (celkem prispevku: 93)
zapsal Honza dne: 21.02.10 v 16:11 hodin
klikněte pro zvětšeníUndergroundový maškarní bál v Hlubočepech
Opět v Besední, opět s Hally Belly, kteří si vzali na starost organizaci. Spousta lidí přišla. Opět zvuk jak v bunkru, ale skvělé osvětlení. O pauze padla tato báseň:

KDYŽ HOŘÍ V TRYSKÁČI
Zbyněk Krejčí (myslim)
Když hoří v tryskáči
piloti, ti čerchmanti
vždycky vyskáčí.

.
zapsal Honza dne: 31.01.10 v 17:25 hodin
klikněte pro zvětšeníVEJFUK U VYSTŘELENÝHO VOKA
... neboli Výfuk u Vystřeleného Oka.

Po letech jsme se dostali do Voka. Tato hospoda má několik výhod. Jednak se díky omezené kapacitě okamžitě zaplní, druhak se obecenstvo převážně skládá z místních přívětivých žižkovanů, a navrch zvukař zvučí jen to co má a zvučí dobře. Hospodský je přátelský člověk a nosí taky velmi dobře.
Koncertu se účastnila Katka Vondráčková, která si okamžitě získala srdce publika. V podstatě jediným stínem byl typický opilec, co už je opilý od začátku mnohem víc než ostatní a nikdo ho v tomto smyslu již ten večer nedohoní. Postupně na sebe bere roli baviče ("bláblá"), poté organizátora ("zahrajte todle"), producenta ("hrajete to blbě") a učinkujícího (tenhle přinesl na pódium odpadkový koš, nasadil ho na mikrofon a zpíval do spodní části koše). Nakonec usnul na schodech.
Atmosféra byla skvělá a považte u stolu tam seděl i Tony Ducháček (na fotce v kroužku). A to už je něco.
.
zapsal Honza dne: 13.12.09 v 18:47 hodin
klikněte pro zvětšeníVÁNOČNÍ KONCERT VEJFUKU V ŘÍČANECH
I tento rok jsme odehráli tradiční vánoční koncert v Říčanské restauraci Oliva. Říčanští opět nezklamali a dostavili se v hojném počtu. Na straně učinkujících vypadl recitační soubor Břežanští Kastráti, který se nachladil, takže se z našeho vystoupení stal téměř 4 hodinový maraton a padlo přes 40 písní, rituálních improvizací a magických náladovek. K dispozici byl i hráč na dudy, který se kvůli nám naučil píseň od AC/DC. My jsme se jí nenaučili vůbec, ale stejně padla. Tombola byla bohatá a zařídil jí víceméně Ondra sám - přivezl totž hromadu hnědých keramických džbánků s různými embosovanými logy jako ČKD nebo Poldi Kladno, která mi přišla, že vypadá přesně jako Alpa Francovka ... proč, to vám neřeknu. Po vylosování měl tedy skoro každý před sebou hnědý keramický džbánek a restaurace tak získala něco z krčmy.
Je třeba ještě dodat, že na závěr večera si policie odvezla manžela naší zpěvačky Katky, který - považte - rozšlápnul stůl a odmítnul zaplatit obsluze požadované 3000,- s tvrzením, že jde o dřevotřísku. Byl to mimořádně milý večer a asistence policie mu rozhodně neubrala ... co by za to jiná kapela dala. Nakonec se ukázalo, že stůl nebyl zničen celý, pouze jakási podomácku dodělaná část, takže všechno dobře dopadlo.
.
zapsal Bill Wyman dne: 07.12.09 v 08:57 hodin
klikněte pro zvětšeníMartin Bobak - londynsky zpravodaj
Vcera jsme se vypravili do St Albans, hral tam Bill Wyman and his Rhythm Kings. Uzasne. Stouny jsem slysel nekolikrat, ale tohle se tomu snad vyrovnalo, ackoli to bylo uplne jiny. Hrali prevazne muziku, ktera Stounum predchazela - jazz, cajun, blues, rock'n'roll, jazz, soul, a byl to zazitek. Jednak to byla prdel, nikdo to nebral smrtelne vazne, chvilema to pripominalo Cimrmana, koneckoncu to taky neni vazna hudba, jednak to jsou vsechno pani muzikanti, hrajou to poslepu, lehce, bez namahy, pro radost. Cerna zpevacka je bajecna, dechova sekce doslova bere dech (jak nemam rad plechy, tak tohle me napravilo). Albert Lee na kytaru neni Keith ani Ron, ale zahraje vsechno. Basa unikatni, inu Wyman. A zvuk - to bys musel slyset, bylo to dost nahlas, ale kazdy brnknuti bylo dokonale slyset. Od stounu hrali jen Honky Tonk Women, jinak nez ta znama verze, ale znamenite. Navic se tam nejak pripletl nejaky americky soulmen ze 60. let, ktery je nahodou v Anglii (jmeno jsem zapomnel), a ten tomu nasadil korunu, kus od Otise Reddinga byl vrchol vecera. Nic moc jsem od toho necekal, nakonec to byl asi zazitek roku.
.
zapsal Honza dne: 13.11.09 v 18:19 hodin
klikněte pro zvětšeníNejsilnejsim zazitkem poslednich nekolika tydnu, byly spekacky na pivu, ktere pripravil Jirka pred zkouskou. Pri jejich konzumaci se dostavila kakofonie pozitivnich pocitu z nichz nejsilnejsi byl ten, ze pekac nesmi zustat nedojeden. V oblasti gastronomie se jiz pravdepodobne nedostavi silnejsi zazitek. Maximalne zazitek stejne silny. A proto jsem se doma vrhl k remosce a vyrobil vlastni cerveno-hnedou napln, nesetril jsem cibuli, pridal i cersnek a nepodcenil dulezite pravidlo, ze spekacky musi plavat viz. foto. Opet ta sama vlna slasti. Do vecera jsem se nemohl pohnout. Vejfuk doporucuje.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter