. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 26 - 30 (celkem prispevku: 95)
zapsal Honza dne: 11.10.11 v 17:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk v Náhořanech.
Tak jako Olympic v Lucerně, Pink Floyd v Pompejích, Vondráčková u soudu, Vondráčková v rádiu, Betales na střeše a vrabec v hrsti, tak i Vejfuk lze identifikovat místem pevně spjatým s jeho působením. Je to lidový skanzen v Náhořanech. Místo samotné je pravda trochu z ruky, ale kamarádi Ondry Šísla nás tam pravidelně zvou při příležitosti oslav kulatin, kombinovaných kulatin, kulatin jen když se to vynásobí racionálním koeficientem a takhle. No a tentokrát to bylo výročí svatby. Pan vedoucí v hospodě je bubeník a je to talent, takže jsme ho už podruhé přizvali na pódium a on s námi odehrál celé vystoupení, čímž na jeden Vejfuk tak připadly dva motory. Taky bych chtěl pochválit standardní skvělý výkon náhořanského pana zvukaře, poněvač i když nemá tolik lesklého haraburdí jako ostatní zvukaři nebrání mu to v práci a vždycky nazvučí hospodu perfektně, a to na obou stranách. Ondra s Jardou přenocovali v autech a my jsme jeli v pěti domů s Jirkou. Jirka je řidič, jehož ručička tachometru nikdy nepolechtá mez 75km/h, takže jsme byli doma k ránu. Cestou nás předběhlo několik zajíců a jednoho jsem musel zahnat ze silnice osobně tleskáním a křikem "domů, domů". Bylo to k ránu. Jo a Benymu se narodila hromada koček, které jsou k mání, takže máte-li zájem o kotě kontaktujte Benyho.
.
zapsal Honza dne: 27.05.11 v 16:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk v klubu Matrix.
Včera jsme zahráli v žižkovském Matrixu spolu s Orfeus Beat a Míchačkami Betonu. Orfeus Beat to pěkně rozjeli, pak jsme zahráli my (3 vlastní věci padly ano ano) a nakonec přišly na řadu Míchačky a skvěle večer zakončily. Hráli jsme na tamější Maršály, kterým svítily rudé oči do hlediště, ale stran zvuku mám dojem že VOX je VOX. Zvukař byl myslím hvězdou večera - takhle skvěle nazvučený betonový bunkr/sklad lahví CO je věc téměř nemyslitelná. Barmani rovněž odvedli vynikající práci a vůbec všichni odvedli vynikající práci. Rum s plachtou odvedl taky vynikající práci, ale to je samo sebou. Byl tam taky fotograf Zdeněk Zapletal a celé to fotil, takže se brzy něco objeví v sekci foto. Patrně půjde o vynikající práci jako vždycky když Zdeněk fotí. Jo a Jarda byl v ráži, což je dobře vidět na amatérském videozáznamu dvou písní. Jarda byl ten večer omezen pouze délkou šňůry.
.
zapsal Honza dne: 02.05.11 v 09:49 hodin
klikněte pro zvětšeníVčera byl první máj, lásky čas. U takové věci nesmí Vejfuk chybět. Na zahrádce hospody Nad Viktorkou s námi hráli Rychlej Konec a ač přišlo jen pár lidí a končit se muselo v 8:00 na minutu přesně, lásce byl vzdán odpovídající hold. Hned po příchodu jsme každý obdržel panáka domácí vínovice, padesátiprocentní gořalko-pálenky jemné chuti a mimořádného tahu, a tak jsme hráli odvážně a do repertoáru jsme zařadili dvě(!) vlastní věci - oprášenou Doris a Jirkovu novou písničku. Letošního májového suaré se nezúčastnili tradiční Hally Belly, pánč tam hráli v úterý. No toto.

Tady si můžete přečíst Máj tak jak ho známe, dále v původním znění (pouze pro znalce jazyka) a také anglicky. Je tu i stručná historie básně a pozadí událostí.

http://www.lupomesky.cz/maj/
.
zapsal Honza dne: 05.04.11 v 13:15 hodin
Přátelé od chvíle, co naše kapelní fotografka Jenny upustila aparát na zem, po příspěvcích jakoby se zem slehla. Po pravdě, zase tolik se toho nestalo. Zem. Vejfuk momentálně pracuje na vlastních písničkách, které se časem nahromadily ve formě jakýchsi útržků. Tyto útržky byly postupně zaznamenávány na telefon Ondry Šísla a poté na nahrávací přístroj, který zase ale neumí telefonovat, takže jak vidíte, vše je pouze otázka vhodně zvoleného kompromisu. Nyní z těchto kousků sestavujeme písničky, které zároveň snažíme dostat mimo škatulku "bezzubá bluesová tvorba"; každopádně kvílení kytar se nevyhneme. Kvílení tedy bude. Tak, to je vše důležité po roce odmlky.
.
zapsal Martin B. - nas londynsky zpravodaj  dne: 14.03.11 v 11:13 hodin
klikněte pro zvětšeníOpet jsem zamiril do divadla Ambassador a opet jsem nelitoval. Pianista Ben Waters (specialista na boogie woogie), zorganizoval konzert na poctu Ianu Stewartovi (coz, jak vite, byl zakladajici clen a pianista Rolling Stones). Nikdo moc nevedel, co se od toho da cekat, ale v divadylku pro 400 lidi se toho neda moc zkazit. Nakonec se z toho vyklubal uzasny zazitek, se 4 stounama (Charlie, Bill, Mick Taylor a Ronnie) jako soucast 12-ti az 15-ti clenneho telesa, ktery uzasne slapalo. Zacalo to postupne, jedno piano, druhy piano, pak dve i tri piana dohromady, pak se pridaly bubny a akusticka basa, pak 2 saxofony a Wyman na dalsi basu, Hucknall (Simply Red a ted taky Faces) zpival, a nakonec jeste ty dve kytary, na chvili dokonce i treti kytara, jmeno jsem nepostrehl. Zrejme se moc nezkouselo a hrali to z voleje, ale jakmile se bubny a basa zahakli a rozjelo se to, bylo to uzasny. Hrali samy stary veci, s kterejma zacinali, original od stounu ani jeden. Little Queenie byla asi nejlepsi verze, krome zivaku YaYa’s, jakou jsem kdy slysel. Nejlepsi na tom bylo, ze to byl jam a prdel, protoze rocknroll ma bejt prdel (konecne posudte sami, http://stonesplanetbrazil.blogspot.com ). Charlie, kterej normalne vypada jako kdyz neco ztratil, doslova zaril, hubu od ucha k uchu, takhle jsem ho jeste nevidel. Wyman, kterej ma vzdycky urputnej vyraz, se celou dobu usmival, s kazdym se bavil a pred konzertem na chodniku rozdaval autogramy. Nasi hosi me potesili; maji uz dost najeto, ale bavi je to a porad “to” maj v sobe.

.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter