. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 21 - 25 (celkem prispevku: 93)
zapsal Honza dne: 22.04.12 v 20:55 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk a IT Crowd zahráli Na Rychtě v Říčanech
Už nesmíme hrát v hospodě Oliva, po létech jsme tam dostali zaracha a po pravdě se nás to nedotklo. Důvod zákazu "Děláte hluk a stahuju se na vás podivný existence" je vyznamenáním, po kterém mnoho skupin mlsně pokukuje. To se ale holenkové musíte trochu snažit, že jo. To nejde někam přijít, hrát potichu a precizně pro solidní publikum a čekat kdy vás vyhoděj. Ať je to jak je to, bylo nutno pokračovat v tradici Jardových Říčan cestou neprošlapanou. A tak jsme dohodli vystoupení v hospodě Na Rychtě, a to spolu s mini Pink Floyd revivalem IT Crowd. Nejdřív nás málem přemohly obavy z prázdného sálu, poněvadž se o kousek dál konal nějaký beatový festival, ale hospoda se kupodivu rychle zaplnila. Kluci z IT Crowd odehráli první - Shine On, pak něco ze Zdi, pak překvapivě celý Dogs a jako přídavek Comfortably Numb. Znělo to skvěle a jak jsem na to koukal, tak mi nešlo na rozum jak je vůbec možný něco jako Shine On nacvičit. Takovejhle počin by se ve Vejfuku nedostal ani přes první sloku. Pak jsme nastoupili my, s našima tříakordovkama a snažili se z nich tradičně vytřískat maximum. Měli jsme hosta na dobro a harmoniku a saxofonista z IT Crowd s náma zahrál několik věcí. Tentokrát se hraní s hosty překvapivě přehouplo přes paradox "je to pestřejší, ale hrajou příšerně", kterej je tradičním maximem Vejfuku s hosty a dostalo se to do oblasti "je to nějaký lepší". Dík patří taky barmanům, který zkušeně tančili s tácy piv mezi motovidlama motajících se lidí.
.
zapsal Honza dne: 27.01.12 v 12:01 hodin
Stránky nám chvíli nefungovaly, poněvač jsme odešli od pipni.cz k jinému poskytovateli hostingu.
.
zapsal Honza dne: 16.10.11 v 10:35 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk v Žižkovském Souterrainu.
Jestli si pamatujete čajovnu Souterrain na Tyláku (v praxi tedy hospodu a klub v jednom), tak ta tam sice pořád je, ale změnila majitele, barvu zdí a charakter. Původní majitel Mišel (člen recitační skupiny Břežanští kastráti) přestěhoval původní Souterrain na Žižkov, do čela Krásovy ulice tam, kde se stýká s Husineckou. Nahoře je hospoda jak vystřižená z let sedmdesátých (a to nenuceně, tedy né formou stylovejch fotek na zdech a nějakejch těch ultrabolševickejch artefaktíků typu zelená kulatá čepice v jinak současném prostředí, ale celkovým holým charakterem prostor a hlavně lidma, co tam seděj) a dole je klub, kde hrajou kapely. Navrch dole je nainstalovaná solidní ventilace (jedinej mnou postřehnutej ústupek), takže člověka nepálej oči ani když se tam hulí ostopéro. Zahráli jsme tam se Sladkým koncem a dopadlo to dobře, panč STB nepřijela. Klub ještě není otevřen, ale kdo zaťuká na okno, může zpravidla vejít. Mam dojem, že za každý takovýhle místo v Praze pánbíček zaplať.
.
zapsal Honza dne: 11.10.11 v 17:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk v Náhořanech.
Tak jako Olympic v Lucerně, Pink Floyd v Pompejích, Vondráčková u soudu, Vondráčková v rádiu, Betales na střeše a vrabec v hrsti, tak i Vejfuk lze identifikovat místem pevně spjatým s jeho působením. Je to lidový skanzen v Náhořanech. Místo samotné je pravda trochu z ruky, ale kamarádi Ondry Šísla nás tam pravidelně zvou při příležitosti oslav kulatin, kombinovaných kulatin, kulatin jen když se to vynásobí racionálním koeficientem a takhle. No a tentokrát to bylo výročí svatby. Pan vedoucí v hospodě je bubeník a je to talent, takže jsme ho už podruhé přizvali na pódium a on s námi odehrál celé vystoupení, čímž na jeden Vejfuk tak připadly dva motory. Taky bych chtěl pochválit standardní skvělý výkon náhořanského pana zvukaře, poněvač i když nemá tolik lesklého haraburdí jako ostatní zvukaři nebrání mu to v práci a vždycky nazvučí hospodu perfektně, a to na obou stranách. Ondra s Jardou přenocovali v autech a my jsme jeli v pěti domů s Jirkou. Jirka je řidič, jehož ručička tachometru nikdy nepolechtá mez 75km/h, takže jsme byli doma k ránu. Cestou nás předběhlo několik zajíců a jednoho jsem musel zahnat ze silnice osobně tleskáním a křikem "domů, domů". Bylo to k ránu. Jo a Benymu se narodila hromada koček, které jsou k mání, takže máte-li zájem o kotě kontaktujte Benyho.
.
zapsal Honza dne: 27.05.11 v 16:04 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk v klubu Matrix.
Včera jsme zahráli v žižkovském Matrixu spolu s Orfeus Beat a Míchačkami Betonu. Orfeus Beat to pěkně rozjeli, pak jsme zahráli my (3 vlastní věci padly ano ano) a nakonec přišly na řadu Míchačky a skvěle večer zakončily. Hráli jsme na tamější Maršály, kterým svítily rudé oči do hlediště, ale stran zvuku mám dojem že VOX je VOX. Zvukař byl myslím hvězdou večera - takhle skvěle nazvučený betonový bunkr/sklad lahví CO je věc téměř nemyslitelná. Barmani rovněž odvedli vynikající práci a vůbec všichni odvedli vynikající práci. Rum s plachtou odvedl taky vynikající práci, ale to je samo sebou. Byl tam taky fotograf Zdeněk Zapletal a celé to fotil, takže se brzy něco objeví v sekci foto. Patrně půjde o vynikající práci jako vždycky když Zdeněk fotí. Jo a Jarda byl v ráži, což je dobře vidět na amatérském videozáznamu dvou písní. Jarda byl ten večer omezen pouze délkou šňůry.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter