. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 11 - 15 (celkem prispevku: 93)
zapsal Honza dne: 22.05.17 v 11:29 hodin
klikněte pro zvětšeníV sobotu jsme hráli na narozeninách Honzy a Jirky z Kolína. Bylo to v místě zvaném Balgladéš, ale spíš se to mělo jmenovat Valhalla, poněvač nás tam uvítaly hory řízků, jezera kuláše, řeky piva, sudy sádla a žoky škvarků. Jedli jsme řízky s gulášem posypaným škvarkama, tak se to ve Valhalle musí. Hrál s náma i klávesák od Primitives Group a zněl úplně jako Pink Floydi na turné 1977 a o tom něco vím, poněvač Pink Floydi mám rád. Na cestu z Valhally jsme ještě dostali bohatou výslužku, takže se u nás následující den pořádně najedla celá rodina a s plnými břichy žehnala oslavencům. Po příjezdu domů mě napadlo, že kdybych byl ptáček, probudil bych děti, otevřel jim zobáčky, naklonil se nad nimi .... to kdybych byl ptáček. Říká se, že umělec má bejt hladovej. Tak k tomu teda fakt nedošlo. Díky Jirko, díky Honzo!
.
zapsal Honza dne: 22.05.17 v 11:16 hodin
klikněte pro zvětšeníNedávno jsme hráli s Vejfukem v dejvické Nádražce a byl to vrchol naší letošní produkce. Člověk si uvědomí kam patří. Monika z Hally Belly tam slavila narozeniny, ona je nějak slaví celej měsíc, takovej jako uplnej Ramadán je to, že jo, ale to je dobře, poněvač slavit se má důsledně, zejména když to zahrnuje naše vystupování. Posledně si mimochodem svlíkala tričko a Ondra se kvůli ní pral s nějakym opilcem. Pak jsme z nějakýho důvodu ještě jeli do jinýho klubu, a to byla hrozná chyba, panč tam hrála nějaká jiná kapela takovou jako hezkou, nevtíravou hudbu, jak říkával nebožtík Jurkovič, takový blití do zelenýho kyblíku. Oni nám řekli, že si pak můžeme zadžemovat, což byla natolik bizarní představa, že jsme rychle naskákali do aut a zmizeli jako pára nad hrncem. Škoda, že jsme v tý Nádražce nezůstali, člověk nemá měnit lokál pro nic za nic.
.
zapsal Náš kapelník na Mayallovi  dne: 03.03.17 v 12:03 hodin
Včera (2.3.2017) jsem byl na Mayallovi v Arše, zhostil se toho moc dobře a minimalisticky - baskytara, bicí a on hrál střídavě na piano, Hamondy a harmoniku, někdy i současně piáno a harmonika. Kytaru měl prazvláštní takovou malo lubovou skoro španělku.. (Beny něco jako jsi tuhle přitáhnul ke mně)
Harmonikář je teda výbornej, v ostatním zná svoje možnosti a nesnaží se je překračovat, což je taky kumšt. Celkově - ty leta klobouk dolů.

V tý souvislosti jsem narazil na reklamu na jeho poslední desku - zní to teda parádně:

https://www.youtube.com/watch?v=BmN7O-Wl6ow
.
zapsal Martin - náš londýnský zpravodaj  dne: 30.10.16 v 16:45 hodin
BILL WYMAN 80
nazdar chlapci,

opet me potkal mimoradnej zazitek, asi tri hodiny tech nasich tri akordu, byla to krasa. Taky dojemny to bylo, i Wyman byl nameko. Ale hlavne to byla krasa. Ty stary chlapi hrali jen pro zabavu, a tak to ma bejt. A kdyz Knopfler hrabnul do strun s Van Morrisonem... tezko to popsat, nic lepsiho snad nemuze bejt. Listek jsem sehnal vymenou za listek na Gilmoura, byl to vybornej obchod.
.
zapsal Jarda na King Crimson  dne: 15.09.16 v 09:44 hodin
klikněte pro zvětšeníVčera jsem viděl King Crimsom. Neuvěřitelný zážitek. A hlavně nečekaný. Předevčírem mi zavolal kamarád Bill, jestli nechci jít na ELP. Tak jsem mu řekl, že asi ne protože Emerson je už po smrti. Ale zeptal jsem se jestli nemyslí spíš King Crimson. A on, že jo, že si to splet. Byl to dar z nebes, protože lístky na dva koncerty ve Fóru Karlín byly okamžitě vyprodány. Tak jsme šli. Čekal jsem nějakou hodně náročnou muziku, protože co jsem viděl na DVD KC někdy kolem roku 2000, tak to bylo hodně náročné. Kapela ale zahrála všechny zásadní starý fláky jako On the court of the crimson king, Red, Starless, Epitaph, 21st Century Schizoid man, Slavičí jazýčky v aspiku atd , atd ... A hlavně to hráli pěkně věrně. I zpěvák měl hlas podobný jako Greg Lake, takže to byl fakt nářez. Troje bicí , kytary , basa a sxofon. Zvuk výbornej. Lidi byli nadšený.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter