. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 91 - 93 (celkem prispevku: 93)
zapsal Vejfuk dne: 29.11.00 v 09:17 hodin
klikněte pro zvětšeníARCHIV: Vejfuk -Blues Primitives a nejmladší blues bubeník ve střední Evropě.

V neděli 26.11.2000 se v klubu Černá Kočka uskutečnilo výjimečné vystoupení na kterém jako host skupiny Blues Primitives vystoupil i nejmladší bubeník ve střední Evropě - David Slezák. Dýchaviční staříci jen stěží stačili jeho mladé energii a jak je z obrázku patrno , mají plné ruce a nohy práce.

Diváci si mohou krky vykroutit.  
.
zapsal Vejfuk dne: 09.11.00 v 18:41 hodin
klikněte pro zvětšeníARCHIV: Páteční koncert (3.11.2000) P.Greena ve Zlíně byl nezapomenutelný. Pěkný klub, připomínající klub v Hradci, co jsme hráli, pivečko levné a dovnitř jsme proklouzli zadarmo. Tonda Smrčka zahájil bezchybným blues, které ostře kontrastovalo s muzikou Splinter Group Petera Greena. Ne snad technikou a zdatností muzikantů, ale celkovým přístupem. Prostě ten Green byl o něčem jiném, i když hrál jen zlomek toho co za mlada, na kytaru, harmoniku i hlas už byl ten tam. Vzpomněli jsem si na Bobákovo: zvuk z prdele, ale bylo to tam.

Máme to na kazetě zaznamenaný, někteří z nás se u toho z ničeho nic rozbrečeli. Všichni byli šťastní, i když jeho sóla hrál druhý kytarista, měl je zmáknutý dokonale. Starej Green už je dávno zapomněl, hrál spíš takovej bluesovej minimalizmus. Ale ve vzduchu bylo cosi nepopsatelného...

Jo, a máme od něj podepsanou kytaru i obal CD Fleetwood Mac   .
.
zapsal Vejfuk dne: 05.11.00 v 18:02 hodin
klikněte pro zvětšeníARCHIV: Londýn 2.11.2000 - syn Muddy Waterse (Big Bill Morganfield)

Bylo to úžasné. Sice se asi se starým Watersem nedá srovnávat (musí to bejt asi pro bluesmana neštěstí mít takovýho fotra), ale mladý Waters je fakt dobrej. Je trochu otylý, tak 15 kilo navíc, ale aspoň má pořádný hlasový orgán. Úžasně hraje na slidku (postřeh pro muzikanty : na půltónu nezáleží, ale bottleneckem se musí komíhat tak energicky, aby se roztřásl každý úd na těle).Má torby za ušima , řve jako Armstrong a dupe a řičí. To se musí vidět.

Druhej kytarista hrál styl Stevie Ry Vaughn.To moc nemusíme, ale když to někdo nasolí na plný pecky přímo do ksichtu, tak je to docela odvaz. Hráli spoustu starejch věcí po fotrovi, fakt dobrý. Jestli přijedou do Prahy, musíte to vidět.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter