. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 56 - 60 (celkem prispevku: 95)
zapsal Honza dne: 27.04.08 v 11:04 hodin
Včera jsme vystoupili v hospodě Oliva v Jardových Říčanech tradičně opět s revivalovým recitačním souborem Břežanští Kastráti. Kastráti představili polozapomenuté klasiky z let 50tých jako např. báseň o "hebké kůži soustružnice, na kterou autor mlsně zírá, ona tahá za páčku ale nesmí se u toho rušit, protože ta součástka na které pracuje stojí spoustu peněz" nebo o tom jak "jde vojsko kolem dětského hřiště, zastaví se na moment aby se spontálně připojilo ke hře a pak zase dupy dupy zpátky na darógu ... a je tam mír". V originále se to navrch rýmuje. Bezvadný. My jsme předvedli jak se umíme hladce překlenout přes výpadek proudu - ten totiž nemůže vykolejit skupinu zvyklou nevidět/neslyšet ani náhodou. Zazněly hity publikem žádané stejně jako zřídka hrané vlastní věci, na které jsme normálně spíš skoupí.
.
zapsal Honza dne: 23.03.08 v 09:14 hodin
moje nová stránka o výrobě vintage kytarových efektů: http://www.hoho.cz/efekty


.
zapsal Honza dne: 10.02.08 v 08:47 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk Nad Viktorkou
V pátek jsem si zahráli v podzemní části známé žižkovské hospody Nad Viktorkou. Tady hráváme občas na prvního máje, to se ovšem tradičně odehrává v povrchové části zadního traktu celého komplexu. Orchestr se sešel v plné síle - 3 kytary, basa, bubny a zpěvačka Katka Vondráčková a kromě toho nečekaně přišli i nějaký lidi, takže sál působil celkem zaplněně. Zvuk se opět povedl, vyloženej bordel jsme dělali až ke konci.
Přítomen byl i fotograf Zdeněk Zapletal ( http://www.bucky.estranky.cz/ ), kterému znovu děkujeme.

Tak to jsme my (od levého ramene: Beny, Jirka, já, Jarda, Katka a Ondra).
.
zapsal Jarda dne: 05.02.08 v 12:36 hodin
klikněte pro zvětšeníVejfuk a Die Simulantenbande, Pardubice 2.2.2008

Tak jsme si zahrali v Ponorce. A jeste ke vsemu se Simulantama. Ponorka je pekny klub ve stare sokolovne v Pardubicich. Pozvali nas tam nasi spriznenci Die Simulantenbande. Koncert se vydaril. Nejdriv zahrali doktori a simulanti, pak Vejfuk a nakonec vsichni dohromady. A hrali jsme s vervou tak, az bubenik spadl z podia. Vypili jsme hodne piva a na kute jsme sli v hotelu Arnost az nekdy kolem pate.

pozn. Honza: Já když jsem se drápal na pódium tak už jsem měl v sobě X+2 piv (kde X je pocet piv po kterjech se lehce motam) a kořalku "ze zahrádky" co jí dal kolovat kytarista ze SB. Navzdory všem pravidlum chování pořádnejch rockovejch skupin na hotelovejch pokojích nebyla lednice ani televize vyhozená oknem. Čekaly marně ...
.
zapsal Martin - Blondynsky zpravodaj dne: 31.01.08 v 17:38 hodin
klikněte pro zvětšeníSeasick Steve
Chci psat, jak jsem se vcera pobavil, a ani nevim. Po shlednuti tech nekolika klipu Seasick Stevea jsem se na concert moc tesil, ale nakonec z toho mam smisene pocity. Seasick Steve je vousaty padesatnik, hraje blues na slidku sam bez kapely, ma kvalitni a chytlave riffy, je sympaticky podivin. Hraje roli tulaka, je dost otetovany a vystupuje do pul tela nahy v monterkach s laclem, zajimave se kyve, pri produkci pije bourbon z lahve a dovede vytvorit dobry kontakt s publikem. Donedavna hraval po malych klubech a festivalech pro maly pocet divaku, ktere tato muzika fascinuje. Na skonku roku 2007 se ovsem asi dvakrat objevil v TV a najednou se stal slavnym. Tohhle byl jeho myslim prvni koncert pro velke publikum (hral v londynske Astorii, asi 2000 divaku), bylo natriskano nabito. Mozna se jedna o docasne pomateni slavou, ale me to nesedlo. Oscilovalo to mezi koncertem a kabaretem, trochu asi jako Ivo Pesak, chvili hraje a chvili vypravi pribehy ze zivota, a nakonec to nebylo ani jedno ani druhe. Hudba casto rozkouskovana jakoby post- modernimi punkovymi postupy. Oproti minulosti pridany bici, takovy ten styl plastiku, zatimco me by do toho sedly spis stetky. Publikum velmi mlade (prumer tak 25 let, o tom se muze vetsine “nasich” muzikantu jen zdat), ale take velmi jine. Blues neznaji a ani jim moc nerika, pozornost neudrzi, na hudbu se nesoustredi, prisli se bavit, neustale krici, povidaji, namlouvaji se a chodi si pro piti a na zachod, to me hodne sralo. Velka skoda, ze jsem tohoto cloveka nezachytil, jeste kdyz hral po malych klubech. Ovsem jestlize se Seasick Steve neupije, neudroguje nebo nezesili (a nicemu z toho bych se moc nedivil), jeste o nem uslysime.
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter