. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 51 - 55 (celkem prispevku: 93)
zapsal Honza dne: 08.06.08 v 12:25 hodin
klikněte pro zvětšeníV pátek jsme doprovodili Englovce v klubu Černá Kočka. Kdyby tam nebyl zvukař, mohl to bej docela pěknej večírek. Je tam malý pódium a všude byly svazky kabelů a na všem se houpaly mikrofony. Ozvučeno bylo vše. I na masivní bicí soupravě, která spolu s fotbálkem zabírala 70% pódia byly upevněný ozvučovací mikrofony, čemuž jsem se smál do chvíle než sem do takto připraveného nacpaného autobusu, co vás veze 40 minut domů, musel nastoupit. No, nebejt faktu, že zpěv nebyl vzadu u baru téměř slyšet dalo by se to vzít jako celkem chlapský povyražení. Ale nezničilo nás to - viz foto.
.
zapsal Honza dne: 26.05.08 v 13:44 hodin
klikněte pro zvětšeníV oblasti Dobříš-Trnová se na statku konal country&folk festival, kam si nás pozvali řekněme malinko na blint. Situace se celkem vyjasnila když jsme vystoupili z auta a všichni kolem měli banja a mandolíny. Klobouků bylo kupodivu málo, spíš čepice. Nicméně, místní salůn disponoval rumem za 20,-, pivem, párky, gulášem a tak, prostě veselice jak má bejt takže se rozpaky rychle rozplynuly. Po dvoře běhalo nesmírný množství psů, nejlepších přátel člověka s párkem. Postupně odehrály skupiny Výlet, Countrygrass, Country koktejl a naše kapela industriálního názvu chodila do salůnu na rum a čekala co bude. Už jsme se skoro dostali na řadu, ale předběhla nás zase nějaká další permutace místních zformovaná do souboru s mimořádně dlouhým repertoárem, typickly zcela v rozporu s tim co ohlašovali na baru před vystoupením. Teplota klesala. Do sedla jsme se dostali okolo 23h. a odehráli poměrně úspěšně několika zbylým opilcům a našim holkám.

Jdu jíst dopíšu to.

Jarda: Dobrou chuť

Nakonec jsme si zatančili na hity od Katapultů co hoblovala poslední skupina večera.
.
zapsal Honza dne: 02.05.08 v 21:23 hodin
Oslava 1. Máje proběhla důstojně v hospodě Nad Viktorkou, na zahrádce co lehce připomíná tramvaj (zvlášť má-li člověk upito), dá se koukat z okýnka na skupinu na pódiu a tramvaják točí pivo. Zahráli jsme v celkové síle 7 umělců, to jest s podporou Zdeňka Lébla na perkuse a jistou slečnou na saxofon laděný v es. Zazněly písně o lásce, o lidech, o každém a o všem. Hally Belly zpívali sprostě. Počasí zpočátku kolísalo, ale nakonec vykouklo slunce a ač nemá obličej bylo jasný kam se kouká. Foťák nebyl, až budu mít trochu času nakreslim jednoduchý ilustrační obrázek.

Jarda: ta sličná slečna saxofonistka se jmenovala Monika a složili jsme pro ni následující báseň:

A přišla chvíle, kdy hrálo ságo do ticha
a zpívalo jak trouba z Jericha
Vyletěly tóny jak divoký ptáci
až srdce na takt zastavilo práci
A ty tóny, když doletěly k uším
tak trochu ulevily duši
Tóny jak okvětní plátky
odletěly ...... a nevrátí se zpátky

Honza: "jsme složili ..." - tuto báseň složil spontálně Jarda v autě na cestě domů, plnej dojmů nebo jak bych to řekl. Kde Mácha kličkuje přes A-BB-A, tam Jarda tepe v AA-BB. A protože jsem právě přišel z hospody, dám též průchod veršům:

Byl první máj ...
Monika Monika Monika
kabát měla zelený
triko s pruhy
saxofon zlatý, v es laděný
a my hráli v pentatkonikách
... kde borový byl háj
.
zapsal Honza dne: 27.04.08 v 11:04 hodin
Včera jsme vystoupili v hospodě Oliva v Jardových Říčanech tradičně opět s revivalovým recitačním souborem Břežanští Kastráti. Kastráti představili polozapomenuté klasiky z let 50tých jako např. báseň o "hebké kůži soustružnice, na kterou autor mlsně zírá, ona tahá za páčku ale nesmí se u toho rušit, protože ta součástka na které pracuje stojí spoustu peněz" nebo o tom jak "jde vojsko kolem dětského hřiště, zastaví se na moment aby se spontálně připojilo ke hře a pak zase dupy dupy zpátky na darógu ... a je tam mír". V originále se to navrch rýmuje. Bezvadný. My jsme předvedli jak se umíme hladce překlenout přes výpadek proudu - ten totiž nemůže vykolejit skupinu zvyklou nevidět/neslyšet ani náhodou. Zazněly hity publikem žádané stejně jako zřídka hrané vlastní věci, na které jsme normálně spíš skoupí.
.
zapsal Honza dne: 23.03.08 v 09:14 hodin
moje nová stránka o výrobě vintage kytarových efektů: http://www.hoho.cz/efekty


.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter