. . . Vítáme vás na domovských stránkách bluesových primitivů, kapely Vejfuk . . .
Úvod - KoncertyCD/mp3RepertoárFotkyZážitky
 
    AUTOR:       TEXT:         
PRISPEVKY : 51 - 55 (celkem prispevku: 95)
zapsal Jarda dne: 23.06.08 v 16:49 hodin
Nahoře v Náhořanech 21.6.

Vejfuk, my a hřbitovní zídka
za obzor jsme Jaro pohřbili.
Romatický býváme jen zřídka
a když už,tak jen na chvíli.

Jen chvíli s rudým pomerančem
a bylo ticho vůkol.
Pak hráli jsme , kdoví o čem,
a nahlas splnili jsme úkol.
.
zapsal Honza dne: 23.06.08 v 11:51 hodin
klikněte pro zvětšeníFestival v Jílovém se povedl, vystoupilo spousta kapel, prostojů bylo minimum a harmonogram lícoval poněvač Peter rázně zamítal veškeré požadavky na "ještě jednu" a nikdo z kytaristů si s sebou díky bohu nepřivezl takovej ten stojan se spoustou poliček plnejch čudlíků, kde každej čudlík má svojí pozici a musí se důsledně nastavit. Myslim, že bych tomu dal pět z pěti možných. Slovy Pierre Richarda (těsně před tim, nežmu někdo strčil kravatu do hamburgeru a řekl "žer!"):
"Kapely jak noha, kytary byly senza, prostě žůžo".
.
zapsal Honza dne: 08.06.08 v 12:25 hodin
klikněte pro zvětšeníV pátek jsme doprovodili Englovce v klubu Černá Kočka. Kdyby tam nebyl zvukař, mohl to bej docela pěknej večírek. Je tam malý pódium a všude byly svazky kabelů a na všem se houpaly mikrofony. Ozvučeno bylo vše. I na masivní bicí soupravě, která spolu s fotbálkem zabírala 70% pódia byly upevněný ozvučovací mikrofony, čemuž jsem se smál do chvíle než sem do takto připraveného nacpaného autobusu, co vás veze 40 minut domů, musel nastoupit. No, nebejt faktu, že zpěv nebyl vzadu u baru téměř slyšet dalo by se to vzít jako celkem chlapský povyražení. Ale nezničilo nás to - viz foto.
.
zapsal Honza dne: 26.05.08 v 13:44 hodin
klikněte pro zvětšeníV oblasti Dobříš-Trnová se na statku konal country&folk festival, kam si nás pozvali řekněme malinko na blint. Situace se celkem vyjasnila když jsme vystoupili z auta a všichni kolem měli banja a mandolíny. Klobouků bylo kupodivu málo, spíš čepice. Nicméně, místní salůn disponoval rumem za 20,-, pivem, párky, gulášem a tak, prostě veselice jak má bejt takže se rozpaky rychle rozplynuly. Po dvoře běhalo nesmírný množství psů, nejlepších přátel člověka s párkem. Postupně odehrály skupiny Výlet, Countrygrass, Country koktejl a naše kapela industriálního názvu chodila do salůnu na rum a čekala co bude. Už jsme se skoro dostali na řadu, ale předběhla nás zase nějaká další permutace místních zformovaná do souboru s mimořádně dlouhým repertoárem, typickly zcela v rozporu s tim co ohlašovali na baru před vystoupením. Teplota klesala. Do sedla jsme se dostali okolo 23h. a odehráli poměrně úspěšně několika zbylým opilcům a našim holkám.

Jdu jíst dopíšu to.

Jarda: Dobrou chuť

Nakonec jsme si zatančili na hity od Katapultů co hoblovala poslední skupina večera.
.
zapsal Honza dne: 02.05.08 v 21:23 hodin
Oslava 1. Máje proběhla důstojně v hospodě Nad Viktorkou, na zahrádce co lehce připomíná tramvaj (zvlášť má-li člověk upito), dá se koukat z okýnka na skupinu na pódiu a tramvaják točí pivo. Zahráli jsme v celkové síle 7 umělců, to jest s podporou Zdeňka Lébla na perkuse a jistou slečnou na saxofon laděný v es. Zazněly písně o lásce, o lidech, o každém a o všem. Hally Belly zpívali sprostě. Počasí zpočátku kolísalo, ale nakonec vykouklo slunce a ač nemá obličej bylo jasný kam se kouká. Foťák nebyl, až budu mít trochu času nakreslim jednoduchý ilustrační obrázek.

Jarda: ta sličná slečna saxofonistka se jmenovala Monika a složili jsme pro ni následující báseň:

A přišla chvíle, kdy hrálo ságo do ticha
a zpívalo jak trouba z Jericha
Vyletěly tóny jak divoký ptáci
až srdce na takt zastavilo práci
A ty tóny, když doletěly k uším
tak trochu ulevily duši
Tóny jak okvětní plátky
odletěly ...... a nevrátí se zpátky

Honza: "jsme složili ..." - tuto báseň složil spontálně Jarda v autě na cestě domů, plnej dojmů nebo jak bych to řekl. Kde Mácha kličkuje přes A-BB-A, tam Jarda tepe v AA-BB. A protože jsem právě přišel z hospody, dám též průchod veršům:

Byl první máj ...
Monika Monika Monika
kabát měla zelený
triko s pruhy
saxofon zlatý, v es laděný
a my hráli v pentatkonikách
... kde borový byl háj
.
>>  1 /  2 /  3 /  4 /  5 /  6 /  7 /  8 /  9 /  10 /  11 /  12 /  13 /  14 /  15 /  16 /  17 /  18 /  19

... neseďte doma - choďte na muziku ...
eMail: kapela@vejfuk.cz    tel: 606 636 126
Jméno:    Heslo:  

Vyrobil Jan Hořínek v roce 2006.
website page counter